Co to są generatory treści?
Generatory treści (inaczej zwane mieszarkami lub synomizatorami) to skrypty, które na podstawie gotowego artykułu mogą wygenerować unikalne treści.
Jak one działają? Mając gotowy artykuł, do wybranych słów należy dopisać ich synonimy przez umieszczenie ich w nawiasach klamrowych i oddzieleniu pionową kreską. Podczas generowania artykułu skrypt wybierze jedną z fraz z nawiasu. Jeśli w tekście znajdzie się jak najwięcej synonimów do jak największej ilości słów, to artykuły będą unikalne. Skrypt, po zakończeniu wpisywania, wygeneruje unikalne treści z nawiasów zawierających wpisane synonimy.
Czy generatory treści są skuteczne? Tak, nawet bardzo, ponieważ z tekstu zawierającego 1500 znaków można wygenerować prawie 13 000 unikalnych artykułów. Ważne, by pamiętać, że wygenerowane teksty powinny zachować swój sens i brzmieć naturalnie. Dodając synonim, trzeba zastanowić się, czy zdanie nadal zachowuje swoją pierwotną wymowę.
Jednym z przykładowych generatorów treści jest Melmaxer, w którym dostępne są 2 formaty wprowadzanych tekstów:
• zwykły tekst (automat) – po wprowadzeniu zwykłego tekstu, wyrazy, które są odnalezione w słowniku, zastępowane są losowo wybranymi synonimami;
• synonimy w klamrach – aby wygenerować przykładową treść, należy wprowadzić tekst, w którym samodzielnie zastępuje się wybrane słowa swoimi synonimami, które zamieszcza się w popularnym formacie {synonim 1|synonim 2|synonim 3}.
Skuteczny generator treści powinien:
• informować o ilości znaków w wygenerowanym tekście;
• informować o ilości możliwych do wygenerowania tekstów;
• mieszać teksty;
• mieszać akapity;
• dawać możliwość ściągnięcia wygenerowanych tekstów.
Co właściwie dają generatory treści? Każda osoba, której zależy na wysokim pozycjonowaniu swojej strony, stanie wcześniej lub później przed wyzwaniem, skąd brać unikalne treści na www. Jeśli jest wziętym, poczytnym i twórczym blogerem, problem nie musi być tak duży. Jednak w innym przypadku stanowić to może dużą trudność. Eksperci od Google donoszą, że ostatnio indeksuje on tylko unikalne wpisy w katalogach, a ich właściciele coraz surowiej do nich podchodzą, oczekując, że nie będzie on szablonowy i powtarzalny. Jeśli więc chcemy dodać wpis do kilkudziesięciu czy kilkuset katalogów, staje się to prawie nie wykonalne. Podobnie sprawy mają się sprawy z tworzeniem precli. Wszędzie cenione są unikalne wpisy. Ich tworzenie jest nie tylko pracochłonne, ale i kosztowne, a mało kto decyduje się na takie wydatki na katalogowanie. Stąd też tak dużo można zyskać dzięki generatorom treści.
Nie zastąpią one jednak wartościowych samodzielnych opisów do szczególnie istotnych katalogów, ponieważ nie we wszystkich akceptowane są teksty synonimizowane. Szukając synonimów można korzystać ze słowników on line, ale również praca z tekstem daje po pewnym czasie łatwość ich wymyślania. Tworzenie wartościowych tekstów i artykułów na stronę, chociaż jest na pewno droższe, jest też zarazem o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem.
Kategorie
Najnowsze komentarze
- Mike - Ruch w sieci przenosi się do mobile
- kasztan i bartek - Co to jest HTML?
- Marian - Co to jest HTML?
- Ciekawski - Co to jest HTML?
- beka - Co to jest HTML?