Wszystkie artykuły » Tworzenie stron internetowych » Najlepsze platformy sklepowe (TOP 4)

Najlepsze platformy sklepowe (TOP 4)

zakupy online

Gwałtowny rozwój Internetu i popularność zakupów w sieci, coraz bardziej skłania niektórych sprzedawców do ogłaszania swoich ofert w tym największym na świecie medium. Dzięki wielu platformom umożliwiających postawienie sklepu internetowego, sieciowy handel stał się jeszcze łatwiejszy i bardziej dostępny. Jednak wybór pomiędzy nimi nie należy do najprostszych. Dlatego też ważne jest aby wybrać możliwie jak najlepszą platformę. Dobry wybór z pewnością zaowocuje w przyszłości i pozwoli założonemu przez nas sklepowi na szybki rozwój. Więc, przed skorzystaniem z jednej, z wielu dostępnych platform, lepiej poznać zalety oraz wady wszystkich.

Shoper

Shoper jest jedną z największych platform do prowadzenia sklepu, która jest obecnie dostępna na rynku. Pierwszą rzeczą jaką należy rozpatrywać podczas wyboru jest zarządzanie zamówieniami. W tej kwestii Shoper oferuje nam bardzo wiele. System posiada możliwość automatycznego generowania faktur proforma oraz faktur VAT. Ponadto także istnieje możliwość edycji produktów w już złożonym zamówieniu. Oprócz tego w kwestii zarządzania zamówień znajdziemy także mailowe powiadomienia użytkowników o zmianach statusu zamówienia, podglądy koszyków klientów, szeroki zakres filtrowania zamówień, dzięki czemu praca ze sklepem staje się dużo prostsza, a także możliwość zamawiania kuriera bezpośrednio z panelu administracyjnego sklepu. Opcja te jest bardzo dobrym udogodnieniem i dzięki niej platforma Shoper staje się samowystarczalna.

Opcje zarządzania klientami zostały dość mocno rozwinięte. W łatwy sposób możemy sprawdzań statystyki zakupów danych klientów, co może pomóc w budowaniu strategii marketingowej, a możliwość grupowania klientów stanowi doskonałą opcję dla tych, którzy zajmują się zarówno sprzedażą detaliczną jak i hurtową oraz obsługują zróżnicowane grupy klientów.

Opcje zarządzania asortymentem sklepu pozwalają na przydzielanie jednego produktu do wielu kategorii, a galeria umożliwia dodawanie nieograniczonej liczby zdjęć. Dzięki temu możemy w wszechstronny sposób zachęcać klientów do korzystania z naszych usług. Opcją wartą uwagi są tzw. stany i alarmy magazynowe. Umiejętne korzystanie z nich sprawia, że braki w dostawie produktów przestaną być problemem użytkownika. Dzięki tej opcji w łatwy sposób możemy kontrolować ilość posiadanego towaru, co znacznie ułatwia prowadzenie sklepu.

Sklepy Shoper są obsługiwane przez zintegrowane płatności online DotPay, Przelewy24 i PayU. Dzięki współpracy z różnymi partnerami, zakupy w sklepach zbudowanych na platformie Shoper mogą być rozliczne za pomocą kart: VISA, MasterCard, Diners Club International, JCB, American Express, Maestro, Visa Electron. Daje to bardzo szeroki możliwości, co ułatwia rozwój sklepu.

CMS jest bardzo intuicyjny i dzięki graficznemu edytorowi zawierającemu opcję drag & drop pozwala na tworzenie strony sklepu w systemie WYSIWYG.

IAI-shop.com

IAI-shop.com chwali się na swojej stronie sloganem „Najlepsze strony internetowe”. Bez zastanowienia należy im przyznać częściowo rację. Bardzo przejrzyste szablony rzeczywiście sprawiają dobre wrażenie. IAI-shop.com ponadto umożliwia budowanie nie tylko jednego sklepu, ale całej sieci handlowej. Jeden panel administracyjny może posłużyć do zarządzania klasycznymi sklepami internetowymi, stronami sklepów na Facebooku oraz pozwala także na obsługę wielu języków, domen i co najważniejsze walut. Opcja taka jest doskonała dla każdego kto chce rozszerzyć swój biznes na inne kraje. IAI-shop.com oferuje bardzo szerokie wsparcie dla stron społecznościach, które są nieodłącznym elementem koncepcji sieci 3.0. Na uwagę zasługuje także zintegrowanie sklepów IAI-shop.com z największymi portalami aukcyjnymi oraz porównywarkami cen. Lista zintegrowanych portali jest dość długa i imponująca, czyniąc z tego systemu bardzo korzystną opcję.

Platforma IAI-shop.com obsługuje cztery najważniejsze systemy płatności takie jak: PayPal, DotPay, Przelewy24, Moneybookers oraz wiele innych pomniejszych

Home.pl

Home.pl działa już na polskim rynku od bardzo dawna. Jednak dopiero w ostatnim czasie firma ta zajęła się także oprogramowaniem oraz obsługą sklepów internetowych. Pomimo tego platforma przez nich stworzona jest dość dobrze odbierana przez klientów.

Standardowa oferta przygotowana przez home.pl jest w miarę bogata. Zapewnia ona integrację z najważniejszymi i najczęściej użytkowanymi systemami płatności, porównywarkami cen, a także portalami aukcyjnymi. Podobnie jak konkurencji system home.pl korzysta z portali społecznościowych.

Opcję zarządzania zapewniają szeroki wachlarz możliwości, który umożliwia kontrolę ilością produktu w magazynie oraz powiadomienia klientów o stanie złożonego przez nich zamówienia. Panel zarządzania możemy kontrolować z poziomu przeglądarki internetowej, co umożliwia korzystanie ze sklepu na wielu urządzeniach.

Budowanie strony internetowej sklepu, dzięki przejrzystemu edytorowi jest w miarę łatwym zadaniem, jednak ilością opcji ustępuje on konkurencji i nie zapewnia takich możliwości jak ona. Plusem jest jednak duża ilość szablonów, gotowe treści email itp.

System home.pl został zintegrowany z kurierami A paczki oraz Poczty Polskiej. Dodatkowo obsługuje on również Paczkomaty, które cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na niskie koszty.

I-sklep.pl

I-sklep.pl oferuje dedykowane rozwiązania umożliwiające integrację z dostępnymi na rynku systemami ERP. Ułatwia to zarządzanie stanami magazynowymi towarów oraz rozliczeniami faktur. Jest to znaczące ułatwienie ponieważ fakturowanie stanowi często najtrudniejszy element obsługi sklepu on-line. Lista obsługiwanych systemów jest zadowalająca. Platforma obsługuje systemy: Subiekt GT, Enova, SAGE Symfonia, Camarch OPTIMA i wiele innych najbardziej znanych i cenionych. Innowacją jest wprowadzenie Responsive Web Design, który ułatwia tworzenie stron dedykowanych na urządzenia mobilne, dzięki zastosowania responsywnych szablonów oraz Return to Manufacturer Assignment, czyli system automatyzacji zgłoszeń serwisowych, a także zwrotów, wymian i reklamacji. Panel administracyjny jest zbudowany w bardzo intuicyjny sposób i łatwo się w nim odnaleźć utraty czasu na szukanie niektórych opcji, ponieważ najważniejsze z nich są w doskonały sposób oznaczone.