Jak stworzyć zaplecze SEO?

sieć

yaph, flickr

Wzrost ilości firm reklamujących swoje usługi oraz produkty w sieci jest bardzo znaczący. Dziś każde przedsiębiorstwo działające nawet na rynku lokalnym posiada zazwyczaj własną stronę internetową. Natłok informacji sprawia, że nasze własne portale internetową mogą znaleźć się na niekorzystnej, dalszej pozycji i być często pomijane przez użytkowników. Zadania nie ułatwiają także internetowi giganci posiadający niekiedy czołowe miejsca w wynikach wyszukiwania. Jednak Google, dzięki wprowadzeniu nowych algorytmów wyszukiwania sprawia, że często stosowane, niedozwolone praktyki pozycjonowania stron zostają pominięte. Dlatego też warto dowiedzieć się, jak w prawidłowy i skuteczny sposób możemy zbudować odpowiednie zaplecze SEO.

Czym jest zaplecze SEO?

Zaplecze SEO to z reguły strona lub cała ich sieć, której zadaniem jest zwiększenie potencjału pozycjonowania danych, określonych przez pozycjonera serwisów internetowych. Budowanie zaplecza SEO najczęściej ma miejsce głównie w przypadku, kiedy dany serwis nie ma już możliwości pozyskiwania wartościowych linków z zewnętrznych źródeł. Doświadczeni pozycjonerzy jednak często budują zaplecze jeszcze zanim wykorzystają wszystkie możliwości linkowania z zewnątrz. Zaplecze SEO jest szczególnie wartościowe, ponieważ za linki znajdujące się na jego stronach odpowiadają pozycjonerzy i nie zostaną one usunięte przez osoby trzecie.

Jakość zaplecza

Dobre zaplecze SEO jest wynikiem kilku starannie przeprowadzonych działań. Ważnym jest aby nie korzystać z niezalecanych metod pozycjonowania. Oprócz tego warto zadbać o powiązanie tematyczne poszczególnych stron. Najlepszym sposobem jest stopniowanie informacji tak aby dodatkowe serwisy rozszerzały lub uzupełniały zawarte informacje. Szczególną uwagę należy zwrócić na to jakich informacji, oprócz tych zawartych w naszym głównym serwisie, mogą szukać internauci w związku z danym tematem. Jeżeli zapewnimy dostatecznie dużo informacji dobrych jakościowo, lista wyników wyszukiwania Google, powinna być wypełniona odnośnikami do naszej strony internetowej.

Zawartość zaplecza SEO

Jak już wspomniano jedną z najważniejszych cech zaplecza SEO jest związek tematyczny z serwisem, który chcemy dobrze wypozycjonować. Tak samo ważna jest także zbudowanie dobrej jakościowo informacji, która nie będzie na tyle krótka, aby nie być pomijana przez algorytmy wyszukiwania. Najlepszym rozwiązaniem jest używanie na nich tekstów o długości około 2-3 tysięcy znaków oraz dodanie do artykułu kilku zdjęć. Dzięki temu strona taka stanie się znacznie atrakcyjniejsza dla wyszukiwarek. Jeżeli mamy możliwość oraz czas, nasze zaplecze SEO powinno składać się z około 10-15 takich stron. Pamiętać należy jednak o tym, że lepszą pozycję zapewni nam jednak jakość zaplecza, a nie ilość stron, które ono posiada. Dlatego też warto je traktować jako normalne strony internetowe i odpowiednio zoptymalizować i również podlinkować. Warto zdać sobie sprawę, także z tego, że słabej jakości strona może źle świadczyć o całym zapleczu oraz o stronie głównej i zniechęcać do skorzystania z niej.

Dobrze zbudowane zaplecze SEO potrafi skutecznie podnieść pozycję strony w wynikach wyszukiwania Google. Dlatego już przed tworzeniem właściwej strony powinniśmy zacząć o nim myśleć, tak aby było ono całkowicie zgrane i perfekcyjne. Tym samym również warto zgłębić ten temat jeszcze głębiej oraz obszerniej poznać pokrewne zagadnienia, ponieważ tylko to pozwoli nam na satysfakcjonujące wypozycjonowanie naszej strony internetowej.